Gdańsk ul. Tkacka 27/28
nawidelcu@grupakos.pl
Niedz-Czw: 9.00 - 22.00 | Pt-Sob: 9.00 - 24.00
+48 502 437 111
Sapore – Smaki Świata Restauracja Gdańsk

Restauracja

There is no sincerer love than the love of food (Nie ma bardziej szczerej miłości, niż miłość do jedzenia)

George Bernard Shaw

Ta maksyma z powodzeniem odnosi się do włoskiego podejścia do jedzenia. Jest to okazja do rodzinnych spotkań, długich rozmów i wspólnego celebrowania życia przy butelce dobrego wina. To wszystko postanowiliśmy przenieść z Italii prosto na gdańską starówkę.

Restauracja Sapore zajmuje dwie  odrestaurowane kamienice i obejmuje aż trzy ich poziomy. Wierzymy, że choć dobra kuchnia obroni się sama, warto zadbać też o otoczenie, dlatego postanowiliśmy uwydatnić ich historyczny klimat. Wnętrze urządziliśmy tak, by łączyło w sobie elegancję z nutą nonszalancji. Dzięki temu nie odstrasza, a zachęca do zjedzenia posiłku w rodzinnej, nieformalnej atmosferze.

Jednocześnie dołożyliśmy starań, by restauracja pozostawała funkcjonalna na tyle, by można było w niej organizować zamknięte imprezy. Wówczas zapewniamy możliwość dobrania jadłospisu według indywidualnych upodobań.

W naszym menu znalazły się tradycyjne dania kuchni włoskiej. Zależy nam, by uniknąć ich sztampowego „spolszczenia”, dlatego stosujemy się do oryginalnych receptur i korzystamy z wyselekcjonowanych, najlepszej jakości produktów. W karcie znajdą Państwo śniadania, przekąski, makarony, dania główne, dania mięsne, owoce morza, aromatyczne kawy, desery i wina. Włoska kuchnia pizzą stoi, więc nie mogło jej zabraknąć w naszym menu. Zadbaliśmy również o klientów, którzy chcą rozkoszować się daniami bez glutenu. Nasi kelnerzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące alergenów w poszczególnych potrawach. Krótkie menu ograniczone wyłącznie do oryginalnych potraw z Włoch pozwala nam zapewnić całkowitą świeżość serwowanych dań.

Restauracja Sapore to nie tylko doskonała jakość, obsługa i klimat. Od nas nikt nie wychodzi głodny! Nie oszczędzamy na składnikach ani na porcjach. Po sycącym obiedzie warto zajrzeć do karty deserów, którą otwiera klasyczne tiramisu.

Lokalizacja